Vyberte pohádku

Deset pohádek vypráví o dobrodružstvích udatného Rytíře z Nosu, který na svých cestách bojuje s bacily a radí, jak se vyhnout rýmě.

1

Rovnou za nosem

Příběh první aneb jak se z chlapečka Nosánka stal hrdinný rytíř, který poprvé vystrčil nos z rodného hradu a vydal se za dobrodružstvím.

2

Mandlička z Hopsahradu

Příběh druhý aneb Jak má Rytíř z Nosu šanci vysvobodit svou první princeznu a stanout tváří v tvář, nosem v nos svému úhlavnímu nepříteli.

3

Po krk v nudlích

Příběh třetí aneb Jak si rytíř už už myslel, že je neporazitelný, ale pak si málem natloukl nos a bacily na něj mohly dělat tůdle nůdle.

4

Bodika debůže bluvit

Příběh čtvrtý aneb Jak musel rytíř dovysvobodit princeznu, která mluvila zvláštním jazykem a nad ledasčím ohrnovala nos.

5

Dva rytíři

Příběh pátý aneb Jak Rytíř z Nosu zjistil, že není na světě jediným bojovníkem proti Arýmovi, a dozvěděl se taky o nové superúčinné zbrani.

6

Není princezna jako princezna

Příběh šestý aneb jak Arým našeho hrdinu pěkně vypečeně tahal za nos a rytíř vyzkoušel takový způsob střelby, jaký dosud svět neviděl.

7

O princezně, která soptila

Příběh sedmý aneb Jak to skoro vypadalo, že tentokrát se bude bojovat s drakem, ale byla to jen další princezna, mimořádně zapeklitě zakletá.

8

Princezna ze zeleného zámku

Příběh osmý aneb O princezně zakleté tak podezřele často, že by snad mohla mít na vysvobozování předplatné.

9

S pusou dokořán

Příběh devátý aneb Jak našim rytířům zase jednou pořádně zavařily nudle a ti největší hrdinové neměli nosy, ale zobáky a čumáky.

10

Tady něco smrdí

Příběh desátý aneb Jak se vysvobozuje princezna, která je tak zakletá, že bez zacpaného nosu se k ní nedá ani přiblížit.

Jak si pustit pohádky?

Pohádky si můžete pustit online přímo na stránkách přes YouTube přehrávač.

Všechny pohádky lze také stáhnout ve formátu mp3 jednotlivě a vypálit na CD nebo uložit na USB.

Projekt sponzorují: